CHEMING s.r.o.

CHEMING s.r.o.
Novinky
Volná pracovní místa

Přijmeme pracovníky na pozici

 • natěrač ocelových konstrukcí
 • pomocný pracovní dělník
 • lešenář
Kontakt

Ředitel společnosti:

Jiří Kopačka
mobil: 604 70 30 50
e-mail: info@cheming.eu
           cheming@email.cz

Vedoucí střediska Spolana:

Bohuslav Baloun
mobil: 605 03 07 11

Sídlo společnosti:

Vinice 48
277 16 Všetaty

 

Provozovna Spolana:
Ul.Práce 657
277 11 Neratovice

CHEMING s.r.o. - idatabaze.czPrůmyslové, lité podlahy - idatabaze.cz
Úvod -> Betonové podlahy
 • Podkladní betony

  Podkladní betonová deska je betonová vrstva vybetonovaná na základové spáře (v tloušťce nejméně 5 cm) před položením výztuže základové konstrukce.

 • Podkladní beton ve větší tloušťce vyrovnává povrch základové spáry a nazývá se též vyrovnávací beton. Za podkladní beton se pokládá rovněž vrstva betonu, na niž se klade keramická dlažba nebo podlahová krytina.

 • Lehčené betony

  Lehčené betony nacházejí své uplatnění převážně při rekonstrukcích starých objektů jako výplňová mezivrstva – např. na staré stropy, kde není dovoleno zatěžování, dále jako výplňový beton s vynikajícími tepelně izolačními vlastnostmi – vyrovnávací vrstvy na střechách, podlahách atd.

  Lehčené betony dosahují objemové hmotnosti od 300–850 kg/m2. Lehčených betonů je široká škála druhů, je zde nutno volit vhodnou variantu podle požadované objemové hmotnosti, účelu použití, technologických možností čerpání dané směsi atd.

  Patří sem např. pěnobetony, polystyren betony a další betony s lehkým anorganickým kamenivem (perlit, keramzit).

 • Drátkobetony

  Drátkobetonové podlahy jsou nejvhodnější pro extrémně zatěžované plochy jako sklady, autoservisy, pneuservisy či průmyslové objekty. Potřebujete-li i vy vysoce odolnou podlahu, rozhodněte se pro kvalitu.
 • Cementobetonové kryty

  Cementobetonové kryty se dělí do pěti základních skupin podle dopravního zatížení. Pro každou s daných skupin je předepsaná minimální a maximální tloušťka betonové desky. Nejmenší tloušťka jednovrstvé desky je 100 mm, pokud není statickým výpočtem dáno jinak.

  Cementobetonový kryt má různé způsoby vyztužení. Může být navržen pouze z prostého betonu CB I – V nebo jako cementobetonová deska vyztužená ocelovými rohožemi, dvojitě vyztužená či s rozptýlenou výztuží.

  Cementobetonová deska vyztužená ocelovou rohoží je jednou z nejrozšířenějších, používá se prakticky pro všechny druhy velkoplošných podlahových systémů. Hlavním důvodem je skutečnost, že podle procenta vyztužení umožňuje na kluzné mezivrstvě realizovat poměrně velké plochy bez nutnosti vytvářet potřebné kontrakční a dilatační spáry, jako je tomu i jiných technologií.

  Dvojitě vyztužená cementobetonová deska podlahy je technologií používanou především na vysoce zatíěžovaných podlahových konstrukcích uložených na zhutněném podloží, s minimální tloušťkou vrchní podlahové desky 200 mm. Výztuž je zde uložena při horním a dolním líci desky, kde uvažované krytí horní výztuže 30 mm a spodní 20 mm považujeme za dostačující.

  Ocelové rohože mohou být nahrazeny rozptýlenou výztuží. Je zde nutné ovšem brát v úvahu, zda to dovolují geologické poměry v místě provádění (poddolovaná území, míra zhutnění podloží a další aspekty).

  Cementobetonové kryty se nejčastěji opatřují povrchovou úpravou – kartáčováním, při kterém dochází ke zdrsnění povrchu cementobetonového krytu.

  Striážované neboli kartáčované cementobetonové kryty nacházejí své uplatnění v příjezdových komunikacích, chodnících, nadzemních parkovištích, najížděcích a vyjížděcích rampách, venkovních skladovacích prostorech atd.

 • Strojně dlazené betonové desky

  Strojně hlazené betonové desky se provádějí převážně jako povrchová úprava základových desek v průmyslových a občanských objektech, dále jako povrchová úprava monolitických stropních desek či jako vyrovnávací a výplňové betonové desky tam, kde je vyžadována povrchová úprava se strojním zahlazením.

  Výsledný povrch takto provedených strojně zahlazených desek lze provést do úplného lesku, kde je finální povrch konečnou povrchovou úpravou, nebo jako podkladní vrstva pro finální povrchy, jakými jsou např. epoxidové stěrky, keramická dlažba, marmoleum a další povlakové krytiny.

 

 

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies